Vzdělávání pedagogů se službami Google

googleVe spolupráci s českou pobočkou Google realizujeme bezplatné semináře po celé ČR. které mají z úkol představit služby Google pedagogické veřejnosti - praktikujícím učitelům a studentům VŠ s pedagogickým zaměřením. Jedná se o dlouhodobou spolupráci, v rámci které byly našimi lektory proškoleny stovky učitelů. Jen na školní rok 2013/14 bylo realizováno na 50 seminářů!

Školení jsou zaměřena na možnosti využití služeb Google při výuce. Důraz je kladen na zásady elektronické komunikace v rámci školy,  vysvětlení pojmu CLOUD a jeho využití (Disk Google), obsahem každého školení je také pokročilá práce s vyhledávačem. S velmi kladnou odezvou se setkáváme při představení Formulářů a jejich funkcionalitou.

Semináře jsou v tuto chvíli rozděleny na dva základní typy - Seminář pro začátečníky, určený pro nováčky v účtu Google, a Seminář pro mírně pokročilé, kteří zvládají základní ovládání Gmailu a Disku. V rámci Google+ v současné doběi začíná vznikat komunita účastníků seminářů pro mírně pokročilé, kde bude možné diskutovat problematiku využívání služeb ve škole a zároveň jsou zde k dispozici materiály popisující práci s vybranými službami. 

Obsahem těchto seminářů je také tématika bezpečí na internetu. Lektoři se dotýkají pojmů jako stalking, grooming, hoax apod. Tématem je i nebezpečí kyberšikany, které je velmi dobře zpracováno projektem E-bezpečí.

Nápady od účastníků seminářů, jak využít služby Google v různých předmětech naleznete ZDE.

 

 

Přihlaste se k odběru novinek

Chcete-li být včas informováni o všech našich novinkách a speciálních akcích.

Zákaznická podpora