Nové fukcionality na tabletech iPad pro školství

V nejnovější aktualizaci tabletů iPad, přesně v ostré aktualizaci 9.3 operačního systému iOS jsou nyní dostupné zajímavé novinky pro práci s více iPady. Ideální využití vidíme ve školní praxi, kdy má učitel potřebu administrovat všechny zapojené tablety.

Aplikace Classroom

Novinkou je aplikace Classroom, pomocí které učitelé dokáží spustit jednu aplikaci na všech iPadech studentů v jedné třídě najednou a násladně je aplikací provázet. Například funkce Screen View umožňuje učitelům zobrazit, co právě který žák na svém iPadu dělá. Dále mohou uzamknout ostatní aplikace, aby studenti dělali to, co mají.

Funkce Share iPad

Tato funkce je pro vzdělávací zařízení, kde není možné docílit poměru jeden iPad na jednoho žáka. Každý žák má tak své vlastní Apple ID, kterým se jednoduše přihlásí do jakéhokoli iPadu ve třídě, a má tak ihned dostupný svůj obsah. Žáci se mohou přemisťovat mezi třídami, zatímco iPady zůstávají ve třídách. V jiné učebně s iPady žák klikne na obrázek svého účtu, zadá heslo a může pracovat s vlastními aplikacemi, poznámkami dále.

Apple School Manager

Aplikace pro správce zařízení, admin může jednoduše vytvářet nová Apple ID, plánovat předměty, nastavovat účty pro žáky a učitele a další. Apple School Manager zakládá tzv. Managed Apple ID. Ty se liší od normálních Apple ID tím, že je administrátor může na dálku libovolně spravovat.

Určitě tyto funcionality vyzkoušejte a dejte nám vědět!

AppTile.1.33816.33702

 

 

Přihlaste se k odběru novinek

Chcete-li být včas informováni o všech našich novinkách a speciálních akcích.

Zákaznická podpora